Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Щорічно 1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Увесь світ сьогодні приділяє максимальну увагу боротьбі з пандемією коронавірусу. На тлі цього важливо не забувати, що , на жаль, є й інші загрози. І деякі з них більш серйозні ніж Covid – 19.
Щорічно 1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
У країнах, де активно поширюється ВІЛ-інфекція, особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки, за результатами різних досліджень, рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 33,4 мільйона жителів нашої планети заражені СНІДом, окрім того, приблизно 2,7 мільйона чоловік заражаються смертоносним вірусом щорічно. На сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн. Нашій державі в цьому процесі належить сумне лідерство - 5 місце в світі за темпами розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу.
Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні є однією з найтяжчих серед країн Східної Європи та Співдружності незалежних держав.
Рада старшокласників провела опитування «Що учні гімназії знають про СНІД?». В 5-11 класах пройшли інформаційні хвилинки та був проведений флешмоб «Вбережи себе від ВІЛ/СНІДу»